Wtorek, 04 sierpień. Imieniny Dominika i Protazego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

Aktualności

News

Aplikacja do składania wniosków o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą

Dodano: 2020-08-04 14:57:13 Autor:
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła aplikację, dzięki której rolnicy będą mieli możliwość składania wniosków o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą.
 
 
News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o intensywnych opadach!

Dodano: 2020-08-03 14:47:22 Autor:
 
Drodzy mieszkańcy! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o intensywnych opadach, które mają wystąpić w dniu dzisiejszym tj. 3 sierpnia br. od godz. 9.00 do 22.00. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 40 mm. Dotyczy powiatów: kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński,ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i turecki.
 
 
News

ZUS udostępnił wniosek o postojowe dla zleceniobiorców

Dodano: 2020-08-03 12:15:11 Autor:
 
Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępniliśmy wniosek o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców, którym zleceniodawca odmówi złożenia takiego wniosku. Jest to wniosek o symbolu RSP-CZ i można go przekazać do ZUS wyłącznie elektronicznie.
 
 
News

STADION BEZ HEJTU – MKS OLE! na Bułgarskiej w Poznaniu

Dodano: 2020-07-31 12:35:07 Autor:
 
W ostatnim meczu sezonu z Jagiellonią Białystok na trybunach na Bułgarskiej zasiadło w sumie 8,5 tys. fanów, wśród nich ci najwierniejsi, członkowie stowarzyszenia MKS OLE! Golina. Lech w meczu zagrał jak z nut, gromiąc Jagiellonię 4:0, dzięki czemu także na trybunach było kolorowo i wesoło, czego bardzo brakowało w ostatnich latach. Kolejorz zdeklasował Jagiellonię już w pierwszej połowie. Bezpośredni udział w meczu Lecha Poznań był znakomitą okazją do przeprowadzenia akcji pn. „Stadion bez hejtu”, skierowanej do 50 uczestników projektu pn. „Aktywna społeczność to wspólnota obywateli” realizowanego przez stowarzyszenie MKS OLE! oraz 10 wolontariuszy, którzy aktywnie wspierają naszą organizację w realizacji projektu. Przeprowadzenie całej akcji było możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie Młodzieżowy Klub Sportowy OLE! otrzymał w ramach konkursu dla priorytetu 2. Aktywne społeczeństwo, Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na rok 2020, na realizację zadania publicznego, zleconego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 pod tytułem: „Aktywna społeczność to wspólnota obywateli”
 
 
News

Badania na obecność wirusa SARS-CoV-2

Dodano: 2020-07-30 15:18:30 Autor:
 
Mieszkańcy powiatu konińskiego oraz miasta Konina, którzy chcieliby się przebadać na obecność wirusa SARS-CoV-2 będą mieli taką możliwość. Od 4 do 6 sierpnia w Koninie działać będzie mobilny punkt pobrań. Będzie się on znajdował na terenie giełdy przy Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale. Wszyscy, którzy są zainteresowani poddaniem się badaniu powinni wcześniej się zapisać. Rejestracja będzie prowadzona przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu w dniach 30, 31 lipca (czwartek, piątek) oraz 3 i 4 sierpnia (poniedziałek, wtorek) w godzinach 8.00 - 15.00 pod numerem telefonu (61) 656 80 75.
 
 
News

Projekt PARK-Art Zwierzyniec Bielińskiego

Dodano: 2020-07-30 11:50:51 Autor:
 
Stowarzyszenie Polskich Plecionkarzy z siedzibą w Golinie zrealizowało projekt "dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury". Projekt obejmował organizację Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego pt. "Zwierzyniec Bielińskiego" w którym wzięło udział 15 uczestników z różnych regionów Polski. Wykonane prace prezentowały figury zwierząt wykonane z wikliny, w tym nagrodzone prace: Bocian, Wilk, oraz Daniel. Pozostałe wykonane prace z wikliny: Pająk, Ważka, Ryba, Ślimaki i Żółwie, Motyl, Jeż, Żuraw, Osiołek oraz Kot. Podczas pleneru z wikliną - 26 lipca 2020 odbyła się ocena prac konkursowych przez jury, pokaz materiałów plecionkarskich, pokazy plecionkarstwa, otwarte warsztaty plecionkarskie dla publiczności, wystawa dawnych fotografii związanych z plecionkarstwem oraz wikliniarstwem, a także kiermasz wyrobów plecionkarskich. Na koniec wydarzenia odbył się koncert "Klasyka na leżakach".
 
 
News

„Face to Face ze światem – rozmawiasz i pomagasz”.

Dodano: 2020-07-28 14:40:25 Autor:
 
Promowanie języka angielskiego wśród uczniów, wykorzystanie ich potencjału i zachęcanie do nauki, do poznawania świata to główne założenia prowadzonej w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach innowacji pedagogicznej „Face to Face ze światem – rozmawiasz i pomagasz”. Innowacja prowadzona wśród uczniów klas VI-VIII cieszyła się dużym zainteresowaniem. Poprzez nawiązanie przyjaźni międzynarodowej kształtowane były wśród uczniów postawy zaangażowania społecznego, następuje wzajemne poznawanie kultur, tradycji, poszanowanie pokoju i szacunku. Spotkania uwrażliwiały na problemy i sytuację życiową drugiego człowieka. Autorem Międzynarodowego Projektu Humanitarno – Edukacyjnego jest Anna Hora Lis, koordynatorem na terenie szkoły jest K. Lewicz.
 
 
News

Ruszyła infolinia Polskiego Bonu Turystycznego

Dodano: 2020-07-27 12:39:05 Autor:
 
W piątek, 24 lipca br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną całodobową infolinię (tel. 22 11 22 111) gdzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.
 
 
News

Poznajemy Dolinę Warty IV

Dodano: 2020-07-27 12:16:44 Autor:
 
Inicjatywa pod hasłem „Poznajemy Dolinę Warty” na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”. 25.07.2020 r już po raz czwarty miłośnicy aktywnego wypoczynku popłynęli kajakami na spotkanie przygody.
 
 
News

1. miejsce dla zespołu LZS Polonia Golina w finale XXII Wojewódzkiej Wielkopolskiej Letniej Spartakiady LZS

Dodano: 2020-07-27 11:52:35 Autor:
 
Miło nam poinformować, iż zespół LZS Polonia Golina z wielkim sukcesem zakończył udział w finale XXII Wojewódzkiej Wielkopolskiej Letniej Spartakiady LZS w piłce nożnej zajmując pierwsze miejsce. Skład zwycięskiego zespołu: Mateusz Zaborski, Robert Iwiński, Michał Dybczak, Michał Koliński, Miłosz Modrzyński, Jakub Kasprzak i Marek Jabłoński. Jesteśmy z Was dumni i serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych wygranych!
 
 
News