Czwartek, 04 czerwiec. Imieniny Karola i Franciszka.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

Aktualności

News

Zapraszamy do konkursu „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

Dodano: 2020-06-03 14:16:29 Autor:
 
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Poznaniu zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pt. „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”. Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci/młodzieży nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór polskich produktów rolnych i żywnościowych pochodzących od lokalnych producentów i rolników. Konkurs obejmuje dwie kategorie : 1. Wykonanie przez uczestników będących uczniami klas I-IV Pracy konkursowej w formie pracy plastycznej z użyciem hasła „#KupujŚwiadomie – PRODUKT POLSKI”. 2. Wykonanie przez uczestników będących uczniami klas V-VIII pracy konkursowej w formie audiowizualnej w postaci krótkiego filmu promocyjnego/spotu reklamowego z wykorzystaniem logotypu PRODUKT POLSKI oraz hasła #KupujŚwiadomie.
 
 
News

Dzień Dziecka - podsumowanie

Dodano: 2020-06-03 09:56:14 Autor:
 
Dom Kultury w Golinie z okazji Dnia Dziecka zorganizował kilka konkursów dla najmłodszych mieszkańców Gminy Golina. Pierwszym był konkurs plastyczny pod nazwą – Moja rodzina w okresie pandemii „Wirusa w koronie, plastyką przegonię”. Na konkurs wpłynęło 14 prac konkursowych, których celem było wykonanie rysunku przedstawiającego zachowania rodziny mające na celu uniknięcie zachorowania wirusem. Drugim konkursem plastycznym był „Nie stój jak słup, wystawę zrób”. Celem tego konkursy było wykonanie pracy plastycznej formatu A3 przedstawiającego świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na konkurs wpłynęło 25 prac. Wszystkie prace plastyczne zostały zaprezentowane na słupie ogłoszeniowym przy Urzędzie Miejskim w Golinie oraz na tablicy informacyjnej. Ostatnim punktem obchodów były 3 quizy tematyczne: Z przyrodą za pan brat, Historia Goliny, Bajkowy Dzień Dziecka. Do naszej zabawy włączyło się 100 osób. Wszyscy uczestnicy naszych konkursów otrzymali słodkie upominki:)
 
 
News

PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Dodano: 2020-06-02 15:14:25 Autor:
 
Szanowni mieszkańcy, w związku z rozpoczynającym się remontem Domu Kultury usługi prawne w ramach Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zostają przeniesione do Biblioteki Publicznej w Golinie. Będą odbywać się one w czwartki (w godz. 10.00- 14.00) i piątki (w godz. 12.00-16.00). Pierwszy dyżur w formie konsultacji telefonicznej zostaje uruchomiony w dniu 12 czerwca br. pod numerem telefonu 63 240 32 24. Stacjonarnie zapraszamy w dniu 18 czerwca 2020 r. (czwartek). Zapraszamy!
 
 
News

W czerwcu nie stracisz na emeryturze!

Dodano: 2020-05-31 22:49:23 Autor:
 
Osoby, które chcą przejść na emeryturę w czerwcu, nie muszą obawiać się niekorzystnej waloryzacji składek, mającej wpływ na wysokość świadczenia. Zgodnie z założeniami Tarczy Antykryzysowej 3.0., Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyliczy emeryturę, o którą wystąpimy w czerwcu tego roku, w ten sam sposób, jak emeryturę majową.
 
 
News

Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie.

Dodano: 2020-05-31 22:46:00 Autor:
 
Fakt, że jesteśmy emerytem lub rencistą, nie oznacza, że nie możemy być nadal aktywni zawodowo. Jeżeli chcemy, to możemy dalej pracować, trzeba jednak pilnować, aby osiągane dochody nie spowodowały obniżenia lub zawieszenia świadczenia, wypłacanego przez ZUS. Limity zarobków zmieniają się co trzy miesiące.
 
 
News

Dzień Dziecka - konkursy dla mieszkańców

Dodano: 2020-05-28 14:08:50 Autor:
 
W tym roku niestety nie spotkamy się na festynie z okazji Dnia Dziecka w naszym parku miejskim. Z okazji Waszego święta przygotowaliśmy następujące konkursy: 1. Konkurs plastyczny "Nie stój jak słup, wystawę zrób". 2. Quiz na temat bajek "BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA" dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. 3. Quiz przyrodniczy "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT" dla nieco starszych dzieci z naszej gminy. 4. Quiz na temat "HISTORIA GOLINY" dla młodzieży z naszej gminy. Zapraszamy do wzięcia udziału. Szczegóły konkursów w załączeniu. Na wszystkich uczestników czekają drobne upominki, które będzie można odebrać w dniu 2 czerwca w siedzibie Domu Kultury w Golinie, w godzinach 8:00-14:00.
 
 
News

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dodano: 2020-05-26 12:31:32 Autor:
 
W tym roku obchodzimy 30 rocznicę wyborów samorządowych, które rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności. Z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego pragniemy złożyć wszystkim zaangażowanym w pracę lokalnego samorządu – radnym, pracownikom samorządowym i pracownikom podległych jednostek, sołtysom i radom sołeckim - najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym. Waszym zaangażowaniem i codzienną pracą przyczyniacie się Państwo do pozytywnych zmian w naszej gminie. Życzymy, aby Wasze wysiłki były zawsze doceniane przez mieszkańców. Niech społeczna akceptacja będzie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. Dziękując za kolejny rok owocnej współpracy, dobre decyzje i kreatywne pomysły, życzymy dalszej wytrwałości i sukcesów oraz powodzenia w realizacji wszystkich planów i zamierzeń osobistych.
 
 
News

Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka

Dodano: 2020-05-26 12:22:32 Autor:
 
Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na słupach ogłoszeniowych w Golinie oraz tablicy informacyjnej, w ten sposób chcemy zagospodarować przestrzeń miejską, a jednocześnie radośnie świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dla każdego uczestnika przewidziano drobny upominek. Czekamy na Wasze prace do 1 czerwca br. Szczegóły na załączonym plakacie.
 
 
News

Zapraszamy do wsparcia akcji krwiodawstwa

Dodano: 2020-05-25 19:23:31 Autor:
 
Drodzy mieszkańcy! Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa organizowanej po raz pierwszy na terenie naszej gminy przez Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Razem dla Goliny. Możliwość uratowania komuś zdrowia lub życia to najlepsza nagroda, jaką możemy otrzymać za oddanie krwi. Dlatego zapraszamy Państwa do wsparcia tej akcji. Liczymy na Waszą obecność. Wierzymy iż, jak zawsze, staniecie na wysokości zadania. Czekamy na Was 13 czerwca (sobota) w godz. od 9.00 do 12.00 w Bibliotece Publicznej w Golinie. Szczegóły na załączonym plakacie.
 
 
News

INFORMACJA DOTYCZĄCA FUNKCJONOWANIA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH OD 25 MAJA 2020 r.

Dodano: 2020-05-22 15:22:39 Autor:
 
Od najbliższego poniedziałku w gminnych przedszkolach oraz szkołach podstawowych rozpoczynają się zajęcia, głównie opiekuńcze, skierowane do najmłodszych. W szkołach podstawowych od 25 maja br. będą umożliwione „zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych” dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej, również od 25 maja br. – konsultacje dla uczniów klas 8. Natomiast od 1 czerwca br. z konsultacji będą mogli skorzystać uczniowie z pozostałych klas szkół podstawowych. Od 25 maja 2020 r. także przedszkola wznawiają swoją działalność, jednakże w ograniczonym zakresie, który wynika z obowiązku dostosowania się do reżimu sanitarnego.
 
 
News