Piątek, 23 kwiecień. Imieniny Jerzego i Wojciecha.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

XIX odsłona konkursu

Etap wojewódzki w szkole

Coroczne uroczystości związane z Konkursem  Wiedzy o Wielkopolsce wpisały się już w tradycję Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Zdobyte doświadczenie oraz owocna współpraca dyrekcji,  nauczycieli oraz pracowników obsługi pozwalają na precyzyjną organizację każdej odsłony konkursu.

14 maja 2015 roku finaliści  XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce spotkali się ponownie w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, by tym razem przystąpić do wojewódzkiego etapu tej rywalizacji.  Uroczystość rozpoczęła się słowami powitania dyrektor Jolanty Kruckiej i burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego adresowanych do przybyłych gości, (wśród których była także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie - Urszula Furmaniak). Później przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków. Kolejną integralną częścią było zmierzenie się z testem dotyczącym historii, kultury czy tradycji Wielkopolski. Na tym etapie nie ma wątpliwości,  iż każdy z uczestników musiał wykazać się obszerną wiedzą, zdobytą i pogłębianą pod czujnym okiem swoich opiekunów. Szkołę Podstawową w Golinie reprezentowały uczennice przygotowane przez dyrektor Jolantę Krucką: Kalina Kulczak, Daria Suta, Weronika Piątkowska i Olga Gradecka. Warto wspomnieć, że organizacja oraz przebieg konkursu spotkał się jak zwykle z uznaniem ze strony przybyłych gości - uczestników oraz opiekunów.

Justyna Szczot

1

2